Aktualności

Szkolenia w Słupskim ZUS

By 5 czerwca, 2018 Brak komentarzy

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego

100000/ 062 / 222 /2018-RRP

Szanowni Państwo,

w najbliższym czasie słupski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje dwa bezpłatne szkolenia dla płatników składek.

Pierwsze z nich, które odbędzie się 12 czerwca, poświęcone będzie obsłudze e- ZLA, czyli elektronicznych zwolnień lekarskich przez płatnika składek. Podczas szkolenia omówimy najważniejsze regulacje w przepisach wprowadzających obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej. Przedstawiamy schemat obiegu e-ZLA w firmie, ważne terminy wynikające z przepisów oraz korzyści i ułatwienia jakie niesie z sobą wprowadzenia e-ZLA. Podczas szkolenia zapewniamy możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS.

Na drugie ze szkoleń zapraszamy 14 czerwca. Jego tematem będą zasady ustalania prawa oraz wypłata świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. W trakcie szkolenia omówimy zasady przyznawania i wypłaty zasiłku macierzyńskiego, komu i w jakim wymiarze on przysługuje. Wskażemy także niezbędną dokumentację. Przybliżymy także warunki nabycia prawa do zasiłku chorobowego, wymagane dokumenty i ogólne zasady ustalania podstawy jego wymiaru.

Oba szkolenia odbędą się w siedzibie Oddziału przy pl. Zwycięstwa 8, a rozpoczną się o 10.00.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy telefonicznie 59 841 94 29, bądź mailowo pod adresem iwona.batruch@zus.pl agnieszka.wilgucka@zus.pl

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego

Krzysztof Cieszyński