Aktualności

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

By 26 kwietnia, 2021 Brak komentarzy

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku.

Obowiązkiem spisowym objęte są:

• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
• mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Najważniejsze informacje:

Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Jak się spisać:

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany następującymi metodami:

• obowiązkowo: • metodą samospisu internetowego – formularz dostępny na stronie www.spis.gov.pl Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS.
• stanowisko do samospisu internetowego w Urzędzie Gminy Dębnica Kaszubska ul. ks. Antoniego Kani 16a. Aby skorzystać z tej formy samospisu należy umówić się wcześniej na wizytę pod nr tel.: 59 8131623 lub 59 8132324 w godzinach pracy urzędu. Na miejscu można dokonać spisu oraz uzyskać pomoc od pracownika w jego przeprowadzeniu.
• uzupełniająco:Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:
• metodą wywiadu telefonicznego – przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego, który wprowadza dane uzyskane od respondenta do formularza spisowego;
• metodą wywiadu bezpośredniego – przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego w bezpośrednim kontakcie z respondentem i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym.

Dedykowana infolinia spisowa: 22 279 99 99 Więcej informacji: https://spis.gov.pl

Plakat