AktualnościSołectwaWażne ogłoszenia

INFROMACJA – SUSZA 2019

By 4 lipca, 2019 Brak komentarzy

Urząd Gminy Dębnica Kaszubska, informuje, iż w związku z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych potwierdzonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach, można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej w okresie od dnia 11 kwietnia do 30 czerwca 2019 r.

Na dzień dzisiejszy w raportach Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dla terenu gminy Dębnica Kaszubska wskazano wystąpienie suszy w uprawach zbóż jarych i ozimych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, truskawek, krzewów owocowych oraz roślin strączkowych – w procentowym udziale na glebach o kategoriach wskazanych w poniższych opracowaniach.

Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej: http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/2212032/

Obwieszczenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie wskaźników klimatycznego bilansu wodnego dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb w okresie sześciodekadowym od dnia 21 kwietnia do dnia 20 czerwca 2019 r.: https://edziennik.minrol.gov.pl/#/legalact/2019/10/

Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Gminy Dębnica Kaszubska w biurze obsługi klienta do dnia 26 lipca 2019 r.

Susza 2019 – Wniosek o oszacowanie szkod – Wzór wniosku

 

Do wniosku prosimy załączyć:

1. Kopia wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanego do ARiMR
(dot. producentów rolnych korzystających z płatności obszarowych),

2. W przypadku strat w produkcji zwierzęcej towarowej – kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ).