Skip to main content

Zadaj pytanie Wójtowi – odpowiedzi

Tutaj znajdziecie państwo wszystkie dotychczas przesłane pytania, jak i udzielone na nie odpowiedzi

zapytanie z dnia 31 maja 2021 16:27

Witam. Zwracam się do pani z prośbą o przyjrzenie się na projekt światłowodowy w gminie. Problem jest taki że w miejscowości Goszczyno , jak ustaliłem z monterami światłowód będzie dostarczany tylko do 2 domostw, ale do pozostałej części nie, ponieważ nie ma tego w planach. Pytam, dlaczego? Czuję się pominięty. Ten światłowód jest mi potrzebny i chcę być traktowany na równi. Rozomiem że mój dom jest oddalony od środka wsi o jakieś 400m ale słupy po starym telefonie są. Dlatego bardzo proszę, by pani poruszyła ten temat, bo w Orange, czy gdzie bym nie szukał nikt nic nie wie. Do sąsiadów będzie, a do mnie nie. Dlaczego?

“Pana działka zlokalizowana jest przy drodze powiatowej. Z informacji uzyskanych w Zarządzie Dróg Powiatowych wynika, że linia światłowodowa została zaprojektowania w drodze powiatowej dz. nr 36/1 do wysokości drogi gminnej dz. nr 26/11 (Goszczyno 2). Odległość do Pana nieruchomości (Goszczyno 6) to dodatkowe ok. 450m.  Informacji dotyczących dodatkowej rozbudowy linii światłowodowej może udzielić jedynie inwestor, t.j. firma Orange. Z uwagi na to, że jest to inwestor prywatny Gmina nie ma prawa narzucić mu dodatkowego zaprojektowania przyłącza światłowodowego do Pana nieruchomości. Budowa większości linii światłowodowych jest realizowana w ramach pozyskanych dofinansowań i uzgadniania jest z instytucjami przyznającymi dofinansowania.”

zapytanie z dnia 14 lipca 2018 17:53

"Witam serdecznie. Zapytuję w imieniu stałych oraz sezonowych mieszkańców Krzyni kiedy rozpoczną się prace przy budowie drogi gminnej betonowej. Z naszych informacji inwestycja powinna być juz ku końcowi. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiamy serdecznie."

“Informuję, że rozpoczęcie robót budowlanych związanych z przebudową drogi gminnej w Krzyni możliwe będzie po upływie 21 dni, licząc od dnia złożenia zawiadomienia o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, które zostało złożone przez Wykonawcę w Starostwie Powiatowym w Słupsku w dniu 17.07.2018 roku.

Jednocześnie wyjaśniam, że zgodnie z zapisami zawartej umowy z Wykonawcą, z dnia 19.06.2017 roku, Wykonawca powinien wykonać roboty budowlane w terminie 13 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przedmiotowy termin realizacji, został zmieniony z uwagi na przedłużającą się procedurę administracyjną, związaną z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, tj. zakończenie robót budowlanych planowane jest do dnia 14.09.2018 roku.   – Wójt Gminy Iwona Warkocka

zapytanie z dnia Czwartek 2016-10-20

" Dzień Dobry , Doszły mnie słuchy , że linia 11 nie będzie już przewoźnikiem w Dębnicy Kaszubskiej od grudnia 2016 roku. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to prawda oraz jaką wizję ma Pani na tak radykalne posunięcie. Posiadanie biletów mzk wpływa również na swobodne poruszanie się po mieście (gdyż mamy wtedy bilety na wszystkie linie autobusów ) .Jeśli to co pisze jest prawdą to uważam, że mieszkańcy gminy powinni się o tym dowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie "

Witam! Nie została jeszcze rozwiązana umowa o funkcjonowaniu linii nr 11. ZIM i prezydent miasta Słupska przedstawił nam propozycję aby Gmina Debnica Kaszubska miała dopłacać 260 000 zł do nierentownej obsługi tej linii właśnie. Nie zgadzamy się z takim żądaniem, zwłaszcza, że jak dotąd płacimy 47400 zł rocznie, czyli proponuje się podwyżkę o 500 % . Władze miasta twierdzą, że do linii nr 11 dopłacają ponad 1 mln zł. Uważamy, że obłożenie linii jest na tyle wystarczające aby przewóz mieszkańców był na tej trasie opłacalny . Prawdą jest, że aby zabezpieczyć sprawne połączenia mieszkańców z miastem podjęliśmy rozmowy m.in. z zarządem PKS-u. W środę, tj. 19 X , podczas komisji wspólnych wraz z radnymi gminy wysłuchaliśmy propozycji pani Prezes PKS. Plan przejęcia przewozu pasażerów obecnej 11 , zakłada przejęcie kursów, godzin, tańszych biletów jednorazowych i miesięcznych. I , co ważne, przejazd po mieście taki jak obecnie dla linii nr 11. Wiem, ze tym zmianom towarzyszą Państwu wielkie niepokoje, muszę jednak zapewnić, że zarówno radni jak i ja , zdajemy sobie sprawę , jakie znaczenie ma dla mieszkańców Gminy sprawne połączenie z miastem, jak i Dębnicą. Propozycja PKS jest rozważana, żadne decyzje ze strony Gminy jeszcze nie zapadły. Będziemy na bieżąco informować o wszystkich kwestiach w sprawie 11. W piątkowym Głosie Pomorza ukaże się artykuł na ten temat. Bardzo dziękuję za pytanie. Proszę o kolejne w tej, jak i innych kwestiach. – Wójt Gminy Iwona Warkocka

zapytanie z dnia Poniedziałek 2016-10-24

"Już jakiś czas temu usłyszałam o planach wycofania autobusu nr 11 z DK . Pomyślałam jednak, że to nierealne i Pani na to nigdy nie pójdzie. Po przeczytaniu artykułu w Głosie Pomorza stwierdziłam, że chyba Pani jednak pójdzie ... w PKS. Moje pytanie brzmi Czy ma Pani zamiar załatwić 3 autobusy PKS o jednej godzinie? Nie wyobrażam sobie że ta ilość ludzi jadących zwłaszcza rano do Słupska wejdzie do jednego autobusu PKS-u. Czy jechała Pani kiedykolwiek o 7 rano 11-tką do Słupska? jeśli nie, zapraszam o tej godzinie przynajmniej na przystanek koło gminy gdzie autobus wracając z pętli jest już po brzegi zapełniony. ZIM daje najdłuższy autobus a i tak ludzie jadą ściśnięci "jak ogórki". Kilka razy jechałam rano gdy miałam zepsuty samochód dosłownie nie ma się czego złapać taki jest tłok. Nie ma możliwości upchnięcia tylu osób do żadnego z autobusów PKS bo wiadomo, że mają o wiele mniej miejsc. Jeździ moja córka, wkrótce druga, jeździ cała młodzież z DK do szkół i masa dorosłych. Ja rozumiem oszczędności ale chyba nie kosztem ludzi, którzy zostaną pozbawieni dojazdu do miasta bo autobus przepełniony już na pętli nawet się nie zatrzyma koło Urzędu Gminy. Rozumiem dylematy związane z podwyżką ze strony ZIM ale proszę to przemyśleć, bo z całym szacunkiem ale chyba Pani nie zdaje sobie sprawy z tego jak ten autobus jest mieszkańcom potrzebny , nie wspominając już że wręcz powinno być więcej kursów w godz. rannych, ale tej sytuacji na to nie ma co liczyć."

Witam! Wiemy, choćby z badań marketingowych , ile osób jeździ linią nr 11. Takie pytanie, o liczbie pasażerów. zadali również radni pani Prezes na spotkaniu komisji wspólnych. Pani Prezes powiedziała, że PKS dysponuje autobusem niskopodwoziowym na 60 osób siedzących. Ponadto podstawiane będą autobusy bis, jeśli będzie taka potrzeba. Podobna sytuacja , wycofania linii podmiejskich , dotyczyła Jezierzyc, gdzie przejęła właśnie PKS. Mieszkańcy na dziś są zadowoleni. Proszę o cierpliwość . Na stronie gminy: https://www.debnicakaszubska.eu/informacja-dla-mieszkancow-gminy/ zamieściliśmy dokumenty dotyczące tej sprawy.

zapytanie z dnia Piątek 2016-09-02

Skip to content