Skip to main content

Gmina dla turystów, położona wśród pięknych terenów natury 2000

Lubisz łowić ryby, zbierać grzyby, polować i obcować z naturą? Twoja rodzina pragnie relaksu z dala od miejskiego zgiełku? Gmina Dębnica Kaszubska oferuje idealne warunki turystyczne! Dobrze trafiłeś!

Gmina dla turystów!

W województwie pomorskim, a szczególnie na Kaszubach niezwykle rozwinięta jest turystyka, która swoją świetność zawdzięcza przede wszystkim pięknym obszarom naturalnym. Bogactwo pól, lasów czy jezior pozwala aktywnie wypocząć przy kojących odgłosach ptaków czy szumu drzew, podczas wycieczki rowerowej czy spaceru leśnymi ścieżkami. A może jesteś amatorem polowań czy wędkarstwa? Ty również znajdziesz u nas masę atrakcji i będziesz mógł spędzić czas w otoczeniu dziewiczej natury.

ŁOWIECTWO

Łowiectwo, jako element ochrony środowiska przyrodniczego, w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej.

ŁOWIENIE RYB

Wędkarz powinien posługiwać się sprzętem o określonych parametrach oraz posiadać licencję (kartę wędkarską). Wędkarstwo mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Od 14 roku życia można zapisać się do Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), który powstał w 1950 r.

PRZEJAŻDZKI ROWEROWE

Jazda rowerem wśród pięknych krajobrazów Kaszub jest szczególnie kusząca dla mieszczuchów, którzy często niestety zapominają o odpowiednim przygotowaniu do długotrwałej, turystycznej jazdy rowerem. Zanim wybierzesz się na wycieczkę rowerową przygotuj odpowiednio swój plecak i trasę!

PRZECHADZKI PIESZE

Nasza Gmina zapewnia idealnie przystosowane i oznaczone szlaki turystyczne dla pieszych wędrówek, wiele ciekawych zabytkowych pomników czy to leśnych czy murowanych bądź drewnianych, idealne miejsca na ogniska czy camping, nic tylko wędrować!

ALBUM MONOGRAFIA

zapraszamy do zapoznania się z naszym albumem pt.”Monografia”

Skip to content