Skip to main content

Pierwsze wycieczki kulturalno- edukacyjna do Gdyni  i Gdańska w ramach projektu pn.: „Moja stara- nowa szkoła” już za nami.

 

Pierwszy rok związany z realizacją pn.: „Moja stara- nowa szkoła”, powoli dobiega końca. Prowadzone są zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe uczniów/ uczennic oraz zajęcia wyrównujące stwierdzone braki i deficyty. Trwają zajęcia na Akademii Pomorskiej w Słupsku, a także rozpoczęły się kursy, szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli. Kursy i szkolenia dla nauczycieli realizowane są przez Partnera projektu tj. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Za nami także pierwsze wycieczki edukacyjne przeprowadzone przez:

  1. Biuro Turystyczne BIT, Danuta Reptowska zs. w Bytowie
  2. Biuro Turystyczne Czerwiński TRAVEL S.C. zs. w Gdańsku

Wycieczki dla szkół odbyły się na przełomie listopada i grudnia 2017. W ramach wycieczek zwiedzili m.in. Oceanarium Gdyńskie oraz Centrum Nauki EXPERYMENT, gdzie poprzez zabawę i doświadczenia poznawali/ły prawa nauk matematyczno- przyrodniczych.

Natomiast w czasie wyjazdu do Gdańska uczniowie i uczennice wzmacniali/ły swoje wiadomości z fizyki, astronomii i biologii. Zajęcia były przeprowadzone w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Ponadto uczniowie i uczennice zwiedzili PGE Arena i spacerowali po Starówce.

Aktualnie prowadzone są prace nad uzupełnieniem pomocy dydaktycznych, rozpoczęciem zajęć j. angielskiego i warsztatów z języka angielskiego oraz przygotowaniem szkoleń dla rodziców w ramach Akademii Mądrego Rodzica i pikników edukacyjnych, które odbędą się w roku 2018.

Przed nami również kolejne wycieczki.

Skip to content