Aktualności

Aby chciało się chcieć – promocja wolontariatu w Gminie Dębnica Kaszubska” Gminne Koło Wolontariatu

By 24 listopada, 2020 Brak komentarzy

Stowarzyszenie „Królestwo Natury” otrzymało dotację w ramach konkursu: AKUMULATOR SPOŁECZNY 2020 (dodatkowy) – powiat słupski ogłoszonym przez: Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY – Centrum Inicjatyw Obywatelskich na wsparcie działań Gminnego Koło Wolontariatu działającego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębnicy Kaszubskiej, które zrzesza wolontariuszy z 3 szkół: Zespół Szkół w Motarzynie, Zespół Szkół w Gogolewie i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnicy Kaszubskiej.

Przedmiotem projektu było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności członków Gminnego Koła Wolontariatu z zakresu pierwszej pomocy, organizacji i prowadzenia wolontariatu w szkole oraz rozwój i promowanie idei wolontariatu na terenie Gminy Dębnica Kaszubska.

W ramach projektu zaplanowano spotkania i warsztaty dla uczniów–członków GKW oraz ich opiekunów z zakresu pierwszej pomocy i o tematyce szerokorozumianego wolontariatu dla uczniów oraz z tworzenia szkoły przyjaznej wolontariuszom dla opiekunów. Dodatkowo w ramach projektu zakupiono 50 koszulek i czapek z nadrukiem dla wolontariuszy. W szkoleniach brali udział uczniowie ZSP w Dębnicy Kaszubskiej, ZS w Motarzynie i ZS w Gogolewie. Realizacja projektu odbyła się w okresie od października do listopada 2020 r.

Całkowita wartość projektu: 2 700,00 zł