Skip to main content
Aktualności

Anonimowe i bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku zakażenia wirusem HIV, HCV i kiły

By 25 października, 2023No Comments

Pragniemy Państwa poinformować, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. prowadzi Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, który anonimowo i bezpłatnie wykonuje badania diagnostyczne w kierunku zakażenia wirusem HIV, HCV i kiły.

Badania te kierowane są do ogółu społeczeństwa, osób wszystkich płci i orientacji seksualnych. Badania wykrywające HIV i kiłę zalecane są głównie dla osób podejmujących aktywność seksualną. Lekarze ginekolodzy kierują ciężarne pacjentki dwukrotnie w czasie trwania ciąży na badanie w kierunku obecności wirusa HIV. Badanie HCV z kolei zalecane jest przede wszystkim dla osób, u których zachodzi podejrzenie, że mogły zostać zakażone wirusem zapalenia wątroby typu C, m.in. u pacjentów po zabiegach operacyjnych czy u osób, które zdecydowały się na wykonanie tatuażu, korzystających z zabiegów manikiur, pedikiur.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku, ul. Hubalczyków 1, budynek H, na parterze. Czynny jest w każdą środę w godz. 15.30 – 18.30 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00.

Dodatkowo w listopadzie Punkt będzie czynny w okresie 27.11-01.12. w godzinach 15.30-18.30.

Zapraszamy do korzystania z badań.

Skip to content