Skip to main content
Aktualności

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnych spowodowanych suszą

By 15 sierpnia, 2023No Comments

W dniu 31 lipca 2023 r., Wojewoda Pomorski na wniosek Wójt Gminy Dębnica Kaszubska, powołał Gminną Komisję do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych przez suszę na terenie gminy Dębnica Kaszubska.

Szacowanie szkód odbywa się na wniosek osób fizycznych i prawnych prowadzących gospodarstwo rolne i działy specjalnej produkcji rolnej.

Do wniosku należy załączyć:

• kopię wniosku o przyznanie płatności na rok 2023 (złożonego w ARiMR);

Wnioski należy składać w Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Dębnica Kaszubska.

Uwaga:

Ze względu na konieczność dokonania oszacowania szkód przez komisję przed terminem zbioru, ważne, aby wnioski w sprawie szacowania zostały złożone z odpowiednim wyprzedzeniem.

Niezależnie od oszacowania strat przez komisję, aby otrzymać ewentualne wsparcie w związku z wystąpieniem suszy, każdy rolnik będzie zobowiązany do złożenia wniosku o oszacowanie szkód drogą elektroniczną poprzez aplikację „zgłoś szkodę rolniczą”. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określi zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z członkami komisji pod numerem telefonu – 601 061 809 lub 691 377 177.

POBIERZ WNIOSEK

Skip to content